Приватизація ділянки на якій розташовано житловий будинок
29 серпня 2015
Приватизація земельної ділянки на якій розташовано житловий будинок право власності на який зареєстровано в установлено законом порядку
Якщо на земельній ділянці розташовано житловий будинок право власності на який зареєстровано в установлено законом порядку, то процес приватизації земельної ділянки буде дещо простішим ніж у випадку оформлення земельної ділянки без такого будинку.

Покрокова схема приватизації земельної ділянки на якій розташовано житловий будинок право власності на який зареєстровано в установлено законом порядку:

При передачі земельної ділянки державної чи комунальної власності у власність чи користування, на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано розробляється технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), така технічна документація розробляється на замовлення власника житлового будинку без надання дозволу Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади, органом місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України.
 
Важливо: Розробка технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано, виконується без надання дозволу на її розробку від органів місцевого самоврядування.
 
Розробка технічної документації із землеустрою здійснюється землевпорядною організацією, в складі якої працюють сертифіковані інженери-землевпорядники, яких включено до державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників.

В процесі виконання робіт проводиться геодезична зйомка меж земельної ділянки та встановлення поворотних точок межі вашої ділянки, в результаті чого буде підписано Акт прийомки-передачі межових знаків.
 
Згідно ст. 186 Земельного кодексу України Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) погодженню не підлягає і затверджується відповідною сільською, селищною або міською радою, у разі якщо земельна ділянка перебуває у державній або комунальній власності.
 
Тобто після того, як була розроблена документація із землеустрою її необхідно подати до Центру надання адміністративних послуг, по місцю розташування земельної ділянки, для реєстрації ділянки в Державному земельному кадастрі (ДЗК) та присвоєння кадастрового номера. Через 14 календарних днів з дня реєстрації заяви про реєстрацію земельної ділянки державний кадастровий реєстратор повинен надати витяг з ДЗК, на підтвердження реєстрації, або приймає рішення про відмову у державній реєстрації земельної ділянки з визначенням причин такої відмови.

Отримавши витяг з ДЗК про земельну ділянку необхідно подати його, разом з документацією із землеустрою до відповідної сільської, селищної або міської ради, з проханням затвердити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передати земельну ділянку у власність.

Дійсно законних підстав відмовити в цьому випадку не багато, у разі відмови у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.
 
Отримавши відповідне рішення необхідно звернутись до державної реєстраційної служби з метою реєстрації права власності на земельну ділянку.

Документи, які необхідно додати до клопотання:
  1. Оригінал рішення про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачу земельної ділянки у власність;
  2. Оригінал витяга з Державного земельного кадастру;
  3. Копія паспорта та ідентифікаційного кода власника земельної ділянки;
  4. Квитанцію про сплату послуг.
Державна реєстраційна служба розглядає подані документи та протягом 14 робочих днів приймає рішення про реєстрацію права власності на земельну ділянку або мотивовану відмову.

Результатом виконання всіх робіт є – свідоцтво про право власності на земельну ділянку та витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на земельну ділянку.