Як розділити земельну ділянку з будинком
5 квітня 2018
Поділ ділянки та будинку

Якщо Ви є «щасливим» співвласником будинку і земельної ділянки, то швидше за все Ви хочете розділити їх на окремі незалежні одна від одної частини, таким чином, що б Ви були одноосібним власником Вашої нерухомості.

Як це правильно зробити?

Розберемо по порядку ...

Припустимо Ви і Містер Х є співвласниками одного житлового будинку та земельної ділянки під ним в м. Київ, в ідеальній пропорції по 1/2 частині. В цьому випадку для здійснення будь-яких операцій зі своєю нерухомістю Вам необхідно звертатися до Містера Х за його згодою на здійснення таких дій, кудись везти, кланятися, дякувати за допомогу.

Уникнути всього цього можливо тільки одним шляхом - розділити земельну ділянку і будинок на ньому, тобто виділитися в окреме домоволодіння і стати одноосібним і незалежним власником свого майна.

Для початку поділу земельної ділянки та будинки необхідна згода на це всіх власників нерухомості, саме власників, особи, що проживають, прописані, виписані і інші порадники і мешканці не береться до уваги. Якщо згодні тільки Ви - то поділ можливий виключно за рішенням суду.

У разі згоди всіх власників нерухомості на поділ, необхідно звернутись в землевпорядну організацію з сертифікованим інженером-землевпорядником, наприклад «Київські Землі», http://kievzem.com.ua, ми маємо величезний досвід в цій сфері. Уклавши договір і отримавши передплату, до Вас на ділянку виїде інженер-геодезист, який обміряє всю ділянку та будівлі на ній, вислухає побажання про те, де і як повинна проходити лінія поділу ділянки.

Після цього ми підготуємо для Вас план поділу земельної ділянки, в якому вже точно будуть визначені межі кожної з ділянок, їх площа, периметр і розташування капітальних будівель і споруд.

При необхідності, якщо у вас ще немає, то підготуємо висновок сертифікованого експерта про можливість поділу житлового будинку і оформимо нові технічні паспорти вже окремо кожному з власників.

Після цього, Ви і Містер Х звертаєтеся до нотаріальної контори, де укладаєте договори про поділ житлового будинку та земельної ділянки, цими ж договорами припиняється право спільної власності на об'єкти нерухомості.

Відразу ж готуєте нотаріально посвідчені копії документів, список яких ми дамо.

Далі сертифікований інженер-землевпорядник розробляє технічну документацію з поділу земельної ділянки, підписує її і ставить свою печатку, передає на перевірку до Головного управління Держгеокадастру у м.Києві та реєстрацію нових ділянок у Державному земельному кадастрі (присвоєння кадастрових номерів), в результаті чого буде підготовлено витяги з Державного земельного кадастру із зазначенням нових кадастрових номерів.

Після цього Ви вже можете перевірити свою ділянку по Публічній кадастровій карті, стара зникне, а замість неї з'являться дві нових.

Наступним кроком буде реєстрація права власності на нові ділянки і будинок в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Реєстрацію права власності можливо провести в будь-якому центрі надання адміністративних послуг або через нотаріуса.

В кінці Ви отримаєте виписки з Державного реєстру речових прав про реєстрацію права власності на ділянку і будинок, вже як окреме домоволодіння, яке не залежить від Містера Х.

Корисні посилання:

http://kievzem.com.ua/uk/services/8.html - можна ознайомиться зі зразками документів, проконсультуватися і замовити послугу з розділення ділянки і будинку

http://www.map.land.gov.ua/kadastrova-karta - Публічна кадастрова карта України

https://kap.minjust.gov.ua/services?product_id=1 - Державний реєстр речових прав на нерухоме майно