Як присвоїти кадастровий номер на приватизовану земельну ділянку.
16 квітня 2018
Присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці
 Якщо ви є власником земельної ділянки і маєте державний акт (жовтого чи червонуватого кольору) на право власності на земельну ділянку, в якому немає  кадастрового номеру, то Вам необхідно вжити всіх заходів для отримання кадастрового номеру на свою ділянку.
Навіщо присвоювати кадастровий номер?
Є декілька причин, але основні це:
  1. Без кадастрового номеру Ви не зможете продати, подарувати, ні будь-яким іншим способом передати право власності на свою ділянку іншій особі;
  2. Без кадастрового номеру Ви не зможете передати ділянку в іпотеку;
  3. Куди б Ви не звернулись з метою вирішення будь-якого питання стосовно вашої ділянки, обов’язково стане питання кадастрового номеру;
  4. Сама основна причина – це зайняти місце в Державному земельному кадастрі (ДЗК) під своєю ділянкою, таким чином, щоб її координати на місцевості збігались з координатами в кадастрі, бо з плином часу базу наповнюється ділянками, і не кваліфіковані виконавці здають їх з помилками в координатах, згодом може стати так, що для Вашої ділянки просто не буде місця в земельному кадастрі, і потрібно буде проводити додаткові роботи для виправлення цих помилок, що потягне за собою значні фінансові витрати та звісно забере багато часу та нервів. 
Отже, як отримати кадастровий номер на приватизовану земельну ділянку?
Для початку необхідно звернутись в землевпорядну організацію з сертифікованим інженером-землевпорядником, наприклад «Київські Землі», http://kievzem.com.ua, ми маємо величезний досвід в цій сфері. Уклавши договір і отримавши передплату, ми почнемо виконання робіт.

Далі сертифікований інженер-землевпорядник розробляє технічну документацію із землеустрою, підписує її і ставить свою печатку. На основі цієї документації та координат межі земельної ділянки відомості про Вашу ділянку будуть вноситись до Державного земельного кадастру. 

Наступник кроком буде перевірка розробленої документації із землеустрою у відповідному органі по земельним ресурсам та реєстрація земельної ділянки в Державному земельному кадастрі (присвоєння кадастрового номеру), в результаті чого буде підготовлено витяги з Державного земельного кадастру із зазначенням кадастрового номеру Вашої ділянки.

Після цього Ви вже можете перевірити свою ділянку по Публічній кадастровій карті.
 

Середній термін виконання робіт з присвоєння кадастрового номера зазвичай становить не менше 1 і не більше 3-х тижнів.

Для гарантування своїх прав як власника земельної ділянки не зайвим було б зареєструвати своє право власності в електронному Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Таким чином Ви позбудетесь необхідності зберігання оригіналу державного акта, адже Ваше право вже буде зареєстровано у відповідності до діючого законодавства, а у разі втрати чи псування державного акту не потрібно буде його відновлювати або отримувати дублікат, достатньо отримати електронну виписку з Державного реєстру через інтернет.

Реєстрацію права власності можливо провести в будь-якому центрі надання адміністративних послуг або через нотаріуса.

В кінці Ви отримаєте виписку з Державного реєстру речових прав про реєстрацію права власності на земельну ділянку. 

Дізнатись більше про перелік необхідних документів та замовити присвоєння кадастрового номеру