Проект землеустрою

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки – сукупність текстових та графічних документів, які містять інформацію про земельну ділянку, що відводиться (формується).


Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність чи користування розробляється сертифікованими інженерами землевпорядниками, яких внесено до державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників.

Проект землеустрою розробляється на підставі рішення органу місцевого самоврядування, наказу, розпорядження органу виконавчої влади, або на підставі мовчазної згоди.

Документи необхідні для розробки проекту землеустрою:
 1. оригінал рішення / наказу / розпорядження про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, або укласти договір на розроблення проекту по мовчазній згоді;
 2. нотаріально посвідчені копії  правовстановлюючих  документів  на  об’єкти нерухомого майна, які розташовані на земельній ділянці;
 3. копія матеріалів технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, якщо такі розташовані на земельній ділянці;
 4. для фізичних осіб: копія паспорта, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
 5. для юридичних осіб: засвідчені печаткою (за наявності) та підписом керівника зацікавленої особи копії установчих документів, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
Загальний порядок відведення земельної ділянки:
 1. отримання рішення / наказу / розпорядження, або укладання договору на підставі мовчазної згоди;
 2. розробка проекту землеустрою;
 3. погодження проекту;
 4. державна землевпорядна експертиза (у випадку необхідності);
 5. реєстрація ділянки в Державному земельному кадастрі (присвоєння кадастрового номера);
 6. затвердження проекту органом, що надав дозвіл на його розробки та передача ділянки у власність чи користування;
 7. реєстрація права власності чи користування.
Важливо: у випадку, якщо вам потрібен тільки кадастровий номер, то достатньо проект довести до етапу №5.

В процесі розробки проекту землеустрою проводяться геодезичні роботи, складаються кадастрові плани, плани меж земельної ділянки та інші матеріали, що передбачені ст. 50 ЗУ «Про землеустрій», а по м. Києву також враховуються матеріали зазначені в Порядку передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві.
 
З ким погоджується проект землеустрою (визначено ст. 186-1 Земельного кодексу України):
 • з органом по земельним ресурсам (всі проекти);
 • з управлінням / відділом / департаментом містобудування та архітектури (якщо на ділянці розташовано об’єкт будівництва або планується розташування такого об’єкта);
 • з органом виконавчої влади у сфері охорони навколишнього природного середовища (якщо відводиться ділянка за рахунок земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земельної ділянки, розташованої на території чи в межах об’єкта природно-заповідного фонду або в межах прибережної захисної смуги);
 • з органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини (якщо на ділянці розташовано пам’ятка культурної спадщини національного значення, їх охоронних зон та охоронюваних археологічних територіях);
 • з органом виконавчої влади з питань лісового господарства (якщо відводиться земельна ділянка лісогосподарського призначення);
 • з органом виконавчої влади з питань водного господарства (якщо відводиться земельна ділянка водного фонду).
Тобто, якщо відводиться земельна ділянка під забудову за рахунок земель сільськогосподарського призначення, то відповідний проект необхідно буде погодити з органом по земельним ресурсам та управлінням містобудування та архітектури.

Важливо: з 1 жовтня 2016 року всі проекти землеустрою погоджуються, в органах по земельним ресурсам, екстериторіально у випадковому порядку. Тобто, розроблений проект подається до місцевого органу по земельним ресурсам, який завантажує цей проект в електронному вигляд до своєї системи документообороту, де шляхом випадкового вибору визначається експерт, який буде розглядати зазначений проект.
Вже зараз видно, що цей крок значно спростив процедуру погодження проектів землеустрою, було майже повністю ліквідовано вплив місцевих хабарників на процедуру відведення земельної ділянки. Значно збільшилась кількість позитивних висновків, хоч є і нові ускладнення.
В усіх інших установах принцип екстериторіальності не працює!
 
Термін виконання: 2-3 місяці (в залежності від місця розташування та виду цільового призначення землі).
 
Скористайтесь формою ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГИ, в якій одразу передбачена можливість завантаження необхідних документів, що будуть доставлені в нашу скриньку та будуть використанні лише для проведення попереднього аналізу робіт та визначення вартості надання послуг.