Зміна цільового призначення землі
Щоб використовувати земельну ділянку сільськогосподарського використання для будівництва житлового будинку чи комерційного використання необхідно спочатку змінити її цільове призначення.

Для зміни цільового призначення земельної ділянки, що знаходиться у приватній власності потрібно написати заяву, посвідчену нотаріусом, про зміну цільового призначення земельної ділянки. Після чого замовити розробку проекту відведення земельної ділянки цільове призначення якої змінюється (проводиться землевпорядною організацією, в складі якої працюють сертифіковані інженери-землевпорядники, яких включено до реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників), цей проект підлягає погодженню в порядку визначеному ст. 186-1 Земельного кодексу України, найчастіше це з органом по земельних ресурсах та архітектурою.

Наступним кроком буде звернення до державного кадастрового реєстратора у територіальному (районному, міському) органі по земельним ресурсам із заявою про внесення змін до відомостей про земельну ділянку, по результату чого буде видано витяг з Державного земельного кадастру, в якому буде відображено вже нове цільове призначення земельної ділянки.

Далі потрібно подати погоджений проекту відведення земельної ділянки цільове призначення якої змінюється та витяг з ДЗК до о органу, уповноваженого  приймати рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки з клопотанням про затвердження проекту та зміну цільового призначення земельної ділянки, таким органом у межах населених пунктів є відповідна сільська, селищна, міська рада. Уповноважений орган має прийняти рішення про затвердження проекту та зміну цільового призначення земельної ділянки або мотивовану відмову у вчиненні таких дій.

Важливо: відмова органу влади у зміні цільового призначення земельної ділянки повинна бути мотивована і містити у собі посилання на підстави відмови, якими можуть бути:
  • невідповідність запроектованого цільового призначення вимогам закону або прийнятих відповідно до нього нормативно-правових актів;
  • неузгодженість цільового призначення земельної ділянки вимогам затвердженої містобудівної документації або документації із землеустрою. Наприклад ви змінюєте цільове призначення під промисловість, а генеральним планом в цьому місце передбачено житлову забудову.
Отримавши рішення про затвердження проекту та зміну цільового призначення земельної ділянки необхідно звернутись до державної реєстраційної служби з метою реєстрації нового цільового призначення землі.

Документи необхідні для зміни призначення землі:
  • нотаріальна заява про зміну цільового призначення землі;
  • нотаріально посвідчена копія правовстановлюючого документу на земельну ділянку (державний акт, свідоцтво про реєстрацію права власності, витяг з державного реєстру прав на нерухоме майно і т.д.)
  • для фізичних осіб: копія паспорта, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
  • для юридичних осіб: засвідчені печаткою (за наявності) та підписом керівника зацікавленої особи копії установчих документів, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Термін виконання: 2-3 місяці (в залежності від місця розташування та виду цільового призначення землі).

Скористайтесь формою ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГИ, в якій одразу передбачена можливість завантаження необхідних документів, що будуть доставлені в нашу скриньку та будуть використанні лише для проведення попереднього аналізу робіт та визначення вартості надання послуг.