Отримання кадастрового номера
Кадастровий номер земельної ділянки - індивідуальний, номер земельної ділянки, що присвоюється під час її державної реєстрації в Державному земельному кадастрі і зберігається за нею протягом усього часу існування.
Як отримання кадастровий номер на земельну ділянку?
 
Як отримати кадастровий номер на земельну ділянку Державний акт або Договір оренди на яку було видано до 2003 року
Земельні ділянки, право власності (користування), на які підтверджуються державним актом на право власності чи користування землею або договором оренди, і який виданий до 2003 року, потребують присвоєння кадастрового номера, тобто реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі.

Для присвоєння кадастрового номеру на земельну ділянку необхідно Замовити у сертифікованого інженера-землевпорядника технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). 

Ця документація містить в собі відомості про власника (користувача) земельної ділянки, саму ділянку, її фізичні характеристики та координати поворотних точок межі ділянки на місцевості.
Документи необхідні для отримання кадастрового номера на земельну ділянку:
  • нотаріально посвідчена копія правовстановлюючого документу на земельну ділянку (державний акт, договір оренди тощо);
  • нотаріально посвідчені копії правовстановлюючих документів на нерухоме майно та звичайні копії матеріалів технічної інвентаризації (при їх наявності);
  • для фізичних осіб: копія паспорта, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
  • для юридичних осіб: засвідчені печаткою (за наявності) та підписом керівника зацікавленої особи копії установчих документів, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;
  • окремі райони вимагаю належним чином завірену копію документу на підставі якого було видано правовстановлюючий документ на земельну ділянку (рішення, договір купівлі-продажу, дарування, міни, тощо);
  • для орендаторів та користувачів земельних ділянок необхідна згода власника земельної ділянки, а для земель державної та комунальної власності - органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на відновлення меж земельної ділянки користувачем (пункт стосується тільки користувачів земельних ділянок, а не власників).
Порядок присвоєння кадастрового номеру на земельну ділянку:
    1. розробка технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
    2. перевірка документації в органах по земельних ресурсах та реєстрація ділянки в Державному земельному кадастрі ( присвоєння кадастрового номеру).
В результаті успішного присвоєння кадастрового номера земельній ділянці Ви отримаєте Витяг з Державного земельного кадастру, де зазначаються відомості про земельну ділянку включаючи її кадастровий номер, власника, наявні обмеження у її використанні, кадастровий план земельної ділянки.
 
Після присвоєння кадастрового номера ділянка повинна з’явитись на Публічній кадастровій карті України.

Важливо: всі державні акти на право власності чи користування, що видавались з 1991 року є діючими і по даний момент та заміни не потребують, достатньо просто присвоїти кадастровий номер земельній ділянці.
 
З метою гарантування прав на земельну ділянку бажано провести реєстрацію права на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Термін виконання – 2-3 тижні.
 
Скористайтесь формою ЗАМОВЛЕННЯ ПОСЛУГИ, в якій одразу передбачена можливість завантаження необхідних документів, що будуть доставлені в нашу скриньку та використанні лише для проведення попереднього аналізу робіт і визначення вартості надання послуг.
Отримання кадастрового номеру на не приватизовану земельну ділянку на якій розміщено житловий будинок  право власності на який зареєстровано.
Присвоєння кадастрового номеру на не приватизовану земельну ділянку на якій розміщено житловий будинок (не садовий чи дачний, а саме житловий) право власності на який зареєстровано, здійснюється в тому самому порядку, що і присвоєння кадастрового номеру на земельну ділянку право власності (користування), на яку підтверджуються державним актом на право власності чи користування землею або договором оренди, який виданий до 2003 року.

Єдиною відмінністю є те, що в цьому випадку нотаріально посвідчені копії правовстановлюючих документів на нерухоме майно та звичайні копії матеріалів технічної інвентаризації об’єктів нерухомості, що розміщені на ділянці – є обов’язковими.

Важливо: для розробки документації не потрібно отримувати жодних дозволів чи рішень органів місцевого самоврядування, при наявності оформленого житлового будинку Ви маєте право замовити документацію без надання такого дозволу.

Після реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі (присвоєння кадастрового номеру) можна звертатись до органу місцевого самоврядування з метою приватизації (передачі у власність) земельної ділянки.
 
Також з моменту присвоєння кадастрового номеру можливо безперешкодно продавати житловий будинок, але без земельної ділянки, новому власнику житлового будинку перейде право на отримання у власність земельної ділянки під цим будинком.

Всі інші випадки отримання кадастрового номеру
Присвоєння кадастрового номера (реєстрація в Державному земельному кадастрі)  на земельну ділянку на яку немає правовстановлюючих документів (державний акт, договір оренди, тощо) та на якій немає житлового будинку (не садового чи дачного, а саме житлового) право власності на який зареєстровано здійснюється на основі розроблено та погодженого відповідно до діючого законодавства проекту землеустрою. Про що можна детально ознайомитись за цим посиланням.